Srpen 2011

Oznamuji

24. srpna 2011 v 14:43 | Katherine Black |  Oznámení
Oznamuji, že dnes jsme měli tu čest přivítat dvě nové studentky jednu do Nebelvíru a jednu do Mrzimoru tak prosím aby jste je všichni ve svých kolejích přivítali.
Dále je už zveřejněná hodina tak doufám, že se někdo učí! :)
Pořád čekáme na jednoho soutěžícího takže opravdu nemohu vyhodnotit soutěž, ale už se nemohu dočkat. Je to závěr celého prvního turnaje!
Mám v plánu vytvořit soutěž čistě pro profesory aby to nebylo vždy tak jednostranné takže se máte na, co těšit :).

Neustále mi mnoho lidí píše jestli nemůže také založit virtuální bradavice....Abych vás toho psaní ušetřila! Sledovát vás nemůžu, ale ano vadilo by mi to a hlavně kdyź jedna nejmenovaná osoba dokonce napsala.... Píšu jen, že si od tebe vypůjčím pár obrázků do své školy, kterou také zakládám! Lidé neštvěte mě! Jendou narazím na stejný obrázek a pošlu na vás celý svůj čarodějnický sbor! A že už umíme kouzla, co? :D


Katherine Black

1. hodina lektvarů

24. srpna 2011 v 9:43 | Severus Snape |  Učebna lektvarů
Vítejte na 1. hodině lektvarů vítam vás já Severus Snape váš učitel
Budou vás určitě bavit lektvary protože můžete namíchát jaký koliv lektvar

Úvod do učiva:KL je zkratka Kouzelné Lektvary budu jí dost často používat

Náplň předmětu: Naučit studenty udělat lektvar.
Vybral jsem dva velmi lehké lektvary které by každý začatečník měl umět

Čistící lektvar

Přísady:dračí krev, houba Čistivka, švábí oči, vosk,nadrcené drápky Hipografta,odvar uplodnice
Pomůcky:cínový kotlík řady B,nůž,naběračka,střední ampulka na lektvar,vařečka,skleněná fiola*,malý moždýř,špinavou věc
Příprava:přes houbu Čistivku slijeme do kotlíku dračí krev. Zahřejeme těsně pod teplotu varu a přidáme švábí oči. Uvedeme do varu a necháme vařit půl dne.Pro lesknoucí efekt můžeme přidat obyčejný mudlovský vosk a další infredience
Efekt :docela účinné čistidlo, ale nevyrovná se komerčně prodávaným výrobkům,jejichž tajné receptury se pravděpodobně nikdy nedozvíme.


Lektvar Nepoužitelnosti

Přísady: kořen Scvrklofíku, odvar Úponice Jedovaté, sedmikráskové kořínky, kůže z Hřímala,voda, gepardí dráp,zrající hrušku
Pomůcky:velký měděný kotlík řady A,nůž,vařečka,malá ampulka na lektvar,skleněná naběračka,křištálová fiola*,střední hnoždýř,prkínko,ničí hulku
Příprava:do odvaru z Úponice Jedovaté nasypeme nasekané sedmikráskové kořínky a nastrouhanou kůži Hřímala a další infredience. Necháme tři hodiny vařit a přidáme kořen Scvrklofíku (v jednom kuse). Pak necháme hodinu odstát.
Efekt: způsobuje nepoužitelnost hůlky na dobu dvou hodin.

Byl bych rád kdyby jste se to naučily nazpamět
* fióla: Nádoba pro uchovávání letvarů. Máme dva druhy: skleněné a křišťálové.

prof. Aurora Sinistrová

23. srpna 2011 v 17:14 | Katherine Black |  Kabinet - Aurora Sinistrová
Nacházíte se v kabinetu Aurory Sinistrové- hlavní profesorky HUFFLEPUFFU! PROFESORKA VYUČUJE STRONOMII Má - li student jakékoli otázky přímo na ni tohle je místo určené přesně pro vás. Dále zde bude také probíhat zkoušení z předmětů, které vás tato profesorka bude vyučovat. Vše zde probíhá formou komentářů tak prosím o slušné chování!
Celou místnost si řídí sama profesorka!

prof. McGonagallová

23. srpna 2011 v 17:14 | Katherine Black |  Kabinet - Minerva McGonagallová
Nacházíte se v kabinetu Minervy McGonagallové - hlavní profesorky GRYFFINDORU!PROFESORKA VYUČUJE přeměňování! Má - li student jakékoli otázky přímo na ni tohle je místo určené přesně pro vás. Dále zde bude také probíhat zkoušení z předmětů, které vás tato profesorka bude vyučovat. Vše zde probíhá formou komentářů tak prosím o slušné chování!
Celou místnost si řídí sama profesorka!

prof. Rubeus Hagrid

23. srpna 2011 v 17:14 | Katherine Black |  Dům Rubeuse Hagrida
Nacházíte se v domečku Rubeuse Hagrida - Profesor je zástupcem všech kolejí a tak může nahrdit kteréhokoli profesor, požádá - li jej! Má - li student jakékoli otázky přímo na něj, tohle je místo určené přesně pro vás. Dále zde bude také probíhat zkoušení z předmětů, které vás tento profesor bude vyučovat. Vše zde probíhá formou komentářů tak prosím o slušné chování!
Celou místnost si řídí sám profesor!
VSTUP DO DOMU JE PO VEČEŘI PŘÍSNĚ ZAKÁZÁN - nebezpečí vlkodlaků, klofanů, etc.

prof. Batsheba Babblingová

23. srpna 2011 v 17:14 | Katherine Black |  Kabinet - Bathsheba Babblingová
Nacházíte se v kabinetu Batsheby Babblingové - hlavní profesorky RAVENCLAWU! Profesorka vyučuje Jasnovidectví a péči o kouzelné tvory. Má - li student jakékoli otázky přímo na ni tohle je místo určené přesně pro vás. Dále zde bude také probíhat zkoušení z předmětů, které vás tato profesorka bude vyučovat. Vše zde probíhá formou komentářů tak prosím o slušné chování!
Celou místnost si řídí sama profesorka!

prof. Dolores Umbridgeová

23. srpna 2011 v 17:14 | Katherine Black |  Kabinet - Dolores Umbridgeová
Nacházíte se v kabinetu Dolores Umbridgeové - profesorky obrany proti černé magii ! Má - li student jakékoli otázky přímo na ni tohle je místo určené přesně pro vás. Dále zde bude také probíhat zkoušení z předmětů, které vás tato profesorka bude vyučovat. Vše zde probíhá formou komentářů tak prosím o slušné chování!
Celou místnost si řídí sama profesorka!

prof. Severus Snape

23. srpna 2011 v 17:13 | Katherine Black |  Kabinet - Severus Snape
Nacházíte se v kabinetu Severuse Snape - hlavního profesora SLYTHERINU! PROFESOR VYUČUJE lektvary a starodávne runy! Má - li student jakékoli otázky přímo na něj tohle je místo určené přesně pro vás. Dále zde bude také probíhat zkoušení z předmětů, které vás tento profesor bude vyučovat. Vše zde probíhá formou komentářů tak prosím o slušné chování!
Celou místnost si řídí sám profesor!

Novinky

23. srpna 2011 v 14:14 | Katherine |  Oznámení
Přináším pár novinek, které budou určitě hodně z vás zajímat.
Se Severusem jsme dopěli k závěru, že bude nejvhodnější když se zavede všem profesorům jejich vlastní kabinet. A to pro případ, že student bude potřebovat konkrétní radu přímo od něj. Také bude v kabinetech probíhat zkoušení za které mohou jednotlivci získat body (první zkoušku z lektvarů plánuji na čtvrtek ;)).
Dále ať, prosím, profesorský sbor přivíta novou profesorku Umbridgeovou (nedělejte si předsudky z filmu :D)
Tato profesorka zatím nemá přidělenou kolej, ale přijdou-li další dva profesoři bude spolu s Hagridem zástupce jedné z kolejí!
Bude-li výuka lektvarů prospěšná a proběhne-li i zkoušení v pořádku další profesoři se mají na co těšit - rozběhnu i jejich hodiny! ---- PROSÍM MÁ-LI ZÁJEM I PROFESORKA UMBRIDGEOVÁ O NĚJAKOU HODINU, kTERÁ JEŠTĚ NENÍ ZABRANÁ AŤ DOPŘEDU NAPÍŠE TO SAMÉ PLATÍ I PRO HAGRIDA. (seznam zabraných hodin: péče o kouzelné tvory, jsnovidectví, astronomie, přeměňování, starodávné runy a lektvary)
Zítra má také začít výuka takže už od ranních hodin sem přidám první hodinu lektvarů (najdete v učebně lektvarů). Hodinu samozřejmě zpracoval prof. Severus Snape takže dotazy ohledně tématu pak pište přímo tam popřípadě do jeho kabinetu, který zveřejním také. Bylo by vhodné aby jste si to zítra pečlivě prostudovali a možná udělali i zápisky jelikož následující den hned začne menší zkoušení u něj v kabinetu (článek dočasně na testování smažu!) za které studenti mohou získat body!
To je prozatím vše doufám, že naší vyvolení už pracují a jestli ne---Tak se nic neděje jelikož na to máte sppooooustu času.
Všem držím palce, Katherine Black

Poslední zkouška 1. turnaje!

23. srpna 2011 v 9:52 | Katherine Black |  Sál soutěží
Krásné ráno. Jak jsem slibovala, je tady finále našeho prvního turnaje! Možná si to neuvědomujete, ale je to pro mě veliká událost protože jsem nečekala, jak se celé Bradavice rozběhnou.
Přejdu rovnou k věci protože už určitě všichni čekáte, co se bude dít.
Máme tady 4 nominované studenty, kteří mohou získat rovných 50 bodů pro vaši kolej! Tentokrát je vítězem pouze jeden jediný student, který může získat rovných padesát. Ostatní dostanou po deseti - zapojí-li se :). Jsem si jistá, že profesoři vybrali dobře a že vám to půjde skvěle.

za Slytherin to je LUSI GREEN ---- za Gryffindor BEN OWEN ----za Hufflepuff MICHAELA POTTEROVÁ ----a za Ravenclaw PATRICIA ROGERS
Pravdila: Z vaší koleje jsme zakleli na jednom z nebezpečních míst vašeho spolužáka! Na vás je aby jste jej vysvodbodili. Na konci textu máte napsané místo, ze kterého je budete muset vysvobodit. Cestou vás však čeká mnoho překážek, které jsou tam uvedené také. Od vás se očekává, že mi napíšete jak přesně se přes ně hodláte dostat. Pište to jako by jste to opravdu zažívali (ukázka:* musím to přeskočit, udřela jsem se, ale dokulhám se až do cíle....atd.). Čím více to budete prožívat tím lépe! Budu hodnotit jak kvalitu tak i délku díla, proto na tuto soutěž máte čas až do 22:00 ve čtvrtek! Nebojte se používat také ta nejrůznéjśí zaklídnadla, která máte tímto samozřejmě dovolena i mimo školu :)!

zachraňovat budete muset KATEŘINU GILBERT za Slytherin,SOŇU ŠTEFÁNIOVOU za Gryffindor, za Hufflepuff JANET JACKSON a za Ravenclaw bude uvězněn SAM SWEEN!
Pokud zadání nerozumíte napište prosím Hagridovi, kterému za tuto soutěž všichni vděčíme! Moje přítomnost v průběhu dneška je velice omezená!
Místo, ze kterého musíte své přátele vysvobodit: Zapovězený les! ------- Nejdřív vás po cestě napadne Akromantule, dostanete se na okraj obrovského strmého útesu (jeden špatný krok a padáte do nekonečné hlubiny), za útesem se nachází neprůchodná bažina, za bažinou se cítíte hrozně - nablízku jsou smrtijedi, najdete mrtvého jednorožce, v dálce vidíte kentaura (co s ním uděláte?), nakonec vás napadne vlkodlak. Dostanete se až ke svému spoluźákovi, ten je zamčen za obrovskou branou před ní však stojí vrba mlátička.
A to je vše připomínám, že čím více se rozepíśete tím lépe! A musím upozornit, že sebou kromě vaší hůlky (doufám, že nemá žádnou z nemocí!!!) nemáte vůbec nic!